Proč já dělám kouče?

Kromě toho, že mě kolegové v bankovním světě znají především jako nesmlouvavou risk manažerku, tak se věnuji koučování a lektorování komunikačních dovedností.

Proč zrovna já dělám kouče? A s čím vám mohu pomoci?

Jako mnohé další i mě k mé profesi kouče přivedla vlastní životní cesta. Občas říkám, že jsem prošla cestou od emoční lability k emoční stabilitě. Ano, je to tak. V dětství a mládí (cca do 25 let) jsem byla holka, které se bytostně dotýkaly komentáře okolí a vlhké oči od pláče jsem měla skoro denně. Byla jsem často extrémně vztahovačná. K tomu všemu naprosto bez sebevědomí a zamindrákovaná. 

K tomu, abych se probrala do života mi pomohly 2 věci. Narození syna a smrt partnera. Tyhle skutečnosti odstartovaly moji proměnu. První cestou byla terapie a léčení traumat z dětství. Výsledky se dostavily brzy, např. v podobě vyššího sebevědomí, nižší míry vztahovačnosti a umění věci pouštět. To mě motivovalo v práci na sobě pokračovat. Nejdřív jsem si myslela, že lidem budu pomáhat v roli personalisty. Vždycky mě zajímalo, jak propojit svůj přirozený talent s profesí, kterou dělám. Jenže osud tomu chtěl jinak…

V roce 2016 jsem si koupila kurz Vztahy jako umění od Magdaleny Vokáčové a krátce na to vstoupila také do jejího výcviku koučů Koučink jako umění. Těch 9 měsíců mi totálně změnilo život. Prozkoumala jsem své podvědomí, poznala své silné i slabé stránky, přijala se taková jaká jsem a naučila se metody, jak dál pomáhat sobě i ostatním. Kromě toho jsem poznala spoustu skvělých a inspirujících lidí! S některými z nich jsem v kontaktu dodnes.

Zjistila jsem, že koučink je pro mě to pravé. Staly se z nás kámoši na celý život. Já koučink propaguji, kde můžu. Spoustu koučovacích metod používám i mimo koučování, např. kladení otázek 🙂 Koučink mě na oplátku posouvá stále vpřed.

Jsem za tuhle cestu nesmírně vděčná. Pokud i vy chcete udávat svému životu směr a řídit se u toho rozumem i srdcem, zkuste koučování.

 

Koučka a lektorka
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.