FUJ, koučování… a je to vůbec pro mě?

Přiznejme si to. S koučema se v posledních letech roztrhl pytel. Je nás spousta. Proč tomu tak vlastně je? A je koučování vhodné právě pro vás? Na to zkusím odpovědět v tomto článku.

Asi nejsem jediná, kdo si všiml, že koučování na nás číhá doslova na každém rohu. Ta popularita koučování je na jednu stranu strhující. Na tu druhou trochu odpuzující. Spousta lidí ani neví, co si pod pojmem koučování má představit.

Nejčastějším výkladem je, že kouč je ten, kdo se ptá, vede rozhovor a koučovaný sedí pěkně zanořený v křesle a odpovídá na dotazy jako u výslechu. Mno, může to tak být. Ale koučování není jen o otázkách a odpovědích! 

Často se stává, že je v rámci koučovacího setkání klient velmi aktivní a křesle vůbec sedět nemusí. Ano, umění se ptát je jednou ze základních koučovacích technik, ale rozhodně ne jedinou. Společně s koučem si můžete nakreslit kolo nebo osu života, pracovat s obrázky a imaginací, pozvat si 3 rádce, prozkoumat své vztahy skrze metodu 3 židlí a nebo taky trénovat sochy (tělovou metaforu).

Ano, práce kouče je pestrá. Jako klient nikdy nevíte, co na vás ten dobrák zrovna dneska vytáhne 🙂

Rozmach koučování jde ruku v ruce s rozvojem a vzrůstajícím zájmem o osobní rozvoj. Spousta z nás pochopila, že pokud se chceme mít v životě lépe, musíme pro to zákonitě něco udělat. Je jedno jestli to bude opuštění starých traumat a vzorců nebo stanovení si cílů a kroků, jak se k těm našim cílům dopracujeme. Prostě něco dělat a nežít ten svůj život tak, jak ho žili “naši” (myšleno naši rodiče).

A kdy je vhodné navštívit kouče? Třeba, když chceme:

  • posílit své sebevědomí,
  • vyladit svoje vztahy,
  • růst profesně, změnit práci, vybudovat si šťastné pracoviště,
  • odhalit svůj talent a dále s ním pracovat,
  • objevit své sny a rovnou si je taky splnit,
  • být finančně nezávislí,
  • uvolnit stres a naučit se pracovat s emocemi.

Tak co, jdete do toho se mnou?

JASNĚ, jdu do toho.

Koučka a lektorka
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.